sreda, 25. avgust 2010

Nasveti kako zmanjšati porabo baterije (na Androidnem telefonu)

Ti novi hudi telefončki nudijo oooogromno funkcij in aplikacij, ki pa seveda s seboj prinesejo tudi velik minus - hitro porabo baterije. Pa kolikokrat se zgodi, da se baterija izprazne ravno takrat ko je najmanj treba…

Za vse tiste, ki imate androidni telefon - par nasvetov :

1. V nastavitvah lahko najprej preveriš, kdo so glavni krivci za porabo baterije (Settings –> About Phone –> Battery –> Battery use). S klikom na posamezno kategorijo si lahko pogledaš tudi podrobnejše podatke ali dostopaš do nastavitev. Fajn je preveriti nastavitve osvetlitve zaslona (Display –> Sound&Display–> Brightness).

* Na večini mobitelov lahko s klicem na *#*#4636#*#* na dan prikličemo skrit zaslon s podrobnimi podatki o mobitelu in tudi porabi baterije.


2. V nastavitvah osvetlitve zaslona (Brightness) prilagodiš osvetlitev zaslona. Preveri tudi nastavitev izklopa zaslona (Screen Timeout)

Osvetlitev in izklop zaslona lahko urediš v nastavitvah (Settings > Screen & Display > Screen Timeout / Brightness).

3. Za hiter dostop do pomembnih funkcij (WLAN, Bluetooth, GPS, itd.), ki vplivajo na porabo baterije, si lahko na domači zaslon namestiš widget. O namestitvi widgetov lahko prebereš tukaj.

4. Če je možnost zanesljivega omrežja WLAN ga imaš lahko ves čas vklopljenega…
Če nisi v bližini močnega signala WLAN ali si v gibanju, ga izklopi kar v widgetu ali pa v nastavitvah (Settings >Wireless & networks >Wi-Fi). Ko si v gibanju, mobitel namreč išče dosegljiva omrežja WLAN in s tem porablja baterijo.
Bluetooth naj bo ob neuporabi izklopljen.
Poraba baterije je pri uporabi GPSa velika, zato ga uporabljaj le kadar ga potrebuješ.

Če tvoj mobitel na določenem območju pogosto preklaplja med omrežjema GSM in 3G, je najbolje, da 3G izklopiš, saj tako zmanjšaš porabo baterije (Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Network mode > GSM only).

5. Nastavitve aplikacij: Nastavi si intervale posodabljanja (Refresh Interval) in možnost pošiljanja obvestil (Notifications); poraba baterije bo nekoliko manjša, če nastaviš daljše intervale ali celo ročno posodabljanje in onemogočiš obvestila.

6. Widgeti vplivajo na večjo porabo energije, predvsem če uporabljajo napredne funkcije telefona ali se redno posodabljajo, seveda pa je večja tudi poraba prenosa podatkov. Nastavi si smiselne intervale posodabljanja in odstrani tiste, ki jih ne uporabljaš.

7. Animirana ozadja so večji porabniki energije kot statična, vendar je razlika v večini primerov neopazna (čeprav nekatera znajo biti požrešna, fajn je preveriti)

8. Baterija se na soncu prazni hitreje, zato je pametno imeti mobitel v senci. Še hitreje pa se prazni na mrazu…

Upam da vam bo v pomoč:)

Vir

5 komentarji:

Mema pravi ...

Ja, tele touch-screen telefoni kar precej energije porabijo. Samo če se spomnim, kakšne so bile baterij "mobilcev" leta 1992... taki akumulatorji, kot so danes v avtih ;)

Mema pravi ...

Glejta kaj sem našla: http://www.gizmag.com/nokia-bicycle-charger-kit/15312/
Si bom privoščila Nokio N8, potem bom pa morala kolesart na šiht...no vsaj telefon si bom zastonj napolnila :)

Lilka pravi ...

Ej, DigiSonja, napisat bi morala še članek: "Nasveti kako zmanjšati STROŠEK ČVEKANJA(na Androidnem telefonu)" HIHI

Lilka pravi ...

Sem ta mesec (november) začvekala 100€! Kakšen bo potem december...

digi sonja pravi ...

si bila pa pridna novembra:) haha

ah, nisem jz nič boljša..najhuje je da lahko nonstop spremljaš porabo, pa jo jaz kar pozabim, potem se pa čudim...